Придбати деревину для технічних потреб можна на веб платформі державних закупівель Прозорро. Це електронний ресурс, на якому проводяться відкриті аукціони з продажу товарів, робіт чи послуг. Він працює з 2016 року, та був започаткований для зниження корупційного фактору у державних закупках.
Для зручності учасників ProZorro співпрацює з партнерськими ресурсами. Одним з таких сайтів є Українська Універсальна Біржа (УББ), на якій можна зареєструватися за посиланням sale.uub.com.ua. На цій біржі можна отримати оперативну інформацію про нові тендери на Прозорро та проконсультуватися по питанням підготовки тендерної документації і участі в електронних торгах.
Яка деревина відноситься до техсировини
Згідно класифікації та нормативів, які розроблені та проваджені у 2019 році, та діють на поточний час, деревина поділяється на 4 класи якості (A, B, C, D). Клас А – це лісосировина найвищої якості, а клас D – найнижчої. Технічна деревина належить до класу найнижчої якості. Технічну деревину використовують у промисловості, будівництві, виробництві меблів, забезпечення теплоелектростанцій, інших сферах.
Техсировина поділяється на деревину хвойних та листяних порід, суміш різних порід. У цю категорію можуть входити ліс-кругляк, пиломатеріали, пиловник та ін.
По яким параметрам деревину відносять до техсировини:
- Нестандартність розмірів (діаметру, довжини).
- Порушення екологічних та санітарних характеристик (по причині хімічного, радіаційного та іншого забруднення навколишнього середовища у містах вирубки тощо).
- Наявність механічних дефектів (викривлення колод, велика кількість сучків та гілок).
- Фізичні пошкодження (гниль, трухлява, обвугленість через лісові пожежі тощо).
Як стати учасником аукціону на Прозорро
Щоб за ринковою ціною придбати техсировину хвойної чи листяної породи на ProZorro.Sale, зареєструйтеся на ресурсі УУБ за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupyty-tehsyrovynu-dlya-vtp-na-prozoro-prodazhi. Цей онлайн ресурс публікує інформацію про правила та особливості участі у електронних торгах на Прозорро. Для оголошення тендеру потрібно сформулювати та надати описання лоту (предмету торгів), цінові та інші вимоги. Після оголошення тендеру учасники будуть реєструватися для участі. В процесі підготовки учасники не бачать цінові пропозиції одне одного, такі дані відкриваються тільки після старту відкритого аукціону на сервісі публічних державних закупок Прозорро.Продажі.
Електронна система забезпечує відкритість та прозорість всіх процедур. Під час публічного аукціону учасники можуть коригувати свої вартісні пропозиції з урахування пропозицій інших учасників. Перемагає учасник, який запропонував самі вигідні умови. З переможцем укладається договір у строки, регламентовані чинним законодавством. Переможець не виконує зобов’язань (невчасно сплачує суму контракту чи іншим чином порушує умови договору), така угода буде скасована.